koncert Anny Paulové a Tomáše Hojdysze

Aktualita vložena 28. 08. 2023

Úvodní fotografie článku

Srdečně všechny zveme ve čtvrtek 31.8. ve 14:00 do naší kavárny na koncert slavných melodií pro klarinet a klavír, které zahrají Anna Paulová (klarinet) a Tomáš Hojdysz (klavír).

V rámci tohoto koncertu se představí mladí hudebníci - klarinetistka Anna Paulová s talentovaným klavíristou Tomášem Hojdyszem. Společně nám přednesou slavné melodie v úpravách pro klarinet a klavír. Posluchači se tak  mohou těšit například na Carmen Fantazii Pabla de Sarasateho, na téma opery George Bizeta, kterou pro klarinet a klavír upravil francouzský klarinetista Nicolas Baldeyrou. Klarinet je nástroj s neuvěřitelnými technickými možnostmi a virtuozitou a svým tónem je ze všech dechových dřevěných nástrojů nejpodobnější lidskému hlasu. 

Dále posluchači uslyší 2. větu z Klarinetového koncertu A dur W. A. Mozarta, která patří k nejkrásnějším pomalým větám ze všech instrumentálních koncertů a byla použita ve více než 100 filmech. Zazní rovněž slavný klavírní toxtrot Bugatti Step Jaroslava Ježka či koncertní etuda F. Chopina. K tomuto programu neodmyslitelně patří také Ave Maria Franze Schuberta či Humoreska Antonína Dvořáka. Jako třešnička na dortu zazní slavná árie Rusalky „Měsíčku na nebi hlubokém“ Antonína Dvořáka v úpravě pro klarinet a klavír. 

Předchozí článek Další článek