Aktuality

Přečtěte si, co je nového v našem Domově.

Úvodní fotografie článku

ukázka treiballu

V pátek 22.9. ve 14 hod odpoledne (pokud bude dobtré počasí) nám přijdou manželé Filipovi s pejskem Angie předvést ukázku psího sportu Treiball. Jejich entlebušský salašnický pes při něm pracuje s velkými gymnastickými míči, které musí místo oveček přemístit na určené místo. Přijďte se podívat!

Úvodní fotografie článku

koncert Anny Paulové a Tomáše Hojdysze

Srdečně všechny zveme ve čtvrtek 31.8. ve 14:00 do naší kavárny na koncert slavných melodií pro klarinet a klavír, které zahrají Anna Paulová (klarinet) a Tomáš Hojdysz (klavír). V rámci tohoto koncertu se představí mladí hudebníci - klarinetistka Anna Paulová s talentovaným klavíristou Tomášem Hojdyszem. Společně nám přednesou slavné melodie v úpravách pro klarinet a klavír. Posluchači se tak  mohou těšit například na Carmen Fantazii Pabla de Sarasateho, na téma opery George Bizeta, kterou pro klarinet a klavír upravil francouzský klarinetista Nicolas Baldeyrou. Klarinet je nástroj s neuvěřitelnými technickými možnostmi a virtuozitou a svým tónem je ze všech dechových dřevěných nástrojů nejpodobnější lidskému hlasu.  Dále posluchači uslyší 2. větu z Klarinetového koncertu A dur W. A. Mozarta, která patří k nejkrásnějším pomalým větám ze všech instrumentálních koncertů a byla použita ve více než 100 filmech. Zazní rovněž slavný klavírní toxtrot Bugatti Step Jaroslava Ježka či koncertní etuda F. Chopina. K tomuto programu neodmyslitelně patří také Ave Maria Franze Schuberta či Humoreska Antonína Dvořáka. Jako třešnička na dortu zazní slavná árie Rusalky „Měsíčku na nebi hlubokém“ Antonína Dvořáka v úpravě pro klarinet a klavír. 

Úvodní fotografie článku

koncert Dos mundos

Ve čtvrtek 24.8. nám od 14 hodin opět přijde zazpívat Simona Zavadilová s kytaristou Petrem Císařem. Zazpívají nám španělské, brazilské, italské, anglické a hlavně české písně. Přijďte si posedět na terase u kavárny a poslechnout si jejich koncert. Srdečně zveme.

Úvodní fotografie článku

cestovatelská přednáška o Japonsku

Ve čtvrtek 27. července u nás v kavárně proběhne cestovatelská přednáška o Japonsku cestovatelky Heleny Leitnerové. Srdečně zveme!

Úvodní fotografie článku

koncert Tria rodiny Šíchových-Stakhov

Ve čtvrtek 20. července v Borové opět přivítáme oblíbené Trio rodiny Šíchových-Stakhov. Děvčata nám ve 14:30 zahrají na klavír, housle a violu a zazpívají - a jedna z nich možná i zatančí... V každém případě to zase bude krásný zážitek. Přijďte se podívat!

Úvodní fotografie článku

koncert Dos Mundos

Ve středu 12.7. nám od 14 hodin přijde zazpívat Simona Zavadilová s kytaristou Petrem Císařem. Zazpívají nám španělské, brazilské, italské, anglické a hlavně české písně. Přijďte si posedět na terase u kavárny a poslechnout si jejich koncert. Srdečně zveme.

Úvodní fotografie článku

posezení s harmonikářem a opékáním špekáčků

Ve čtvrtek 29. června nás ve 14 hodin navštíví harmonikář, pan Ladislav Kavalír. Zveme vás k příjemnému posezení na terase kavárny (v případě nepříznivého počasí uvnitř) s opékáním špekáčků na grilu za doprovodu oblíbených písniček starší generace.

Úvodní fotografie článku

sportovní odpoledne

Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky na sportovní odpoledne, které proběhne ve čtvrtek 22.6. od 14 hod v parku Domova Borová. Přijďte fandit a podpořit své příbuzné va "sportovním klání".

Úvodní fotografie článku

taneční vystoupení

Ve čtvrtek 15.6. ve 14:30 nám v Domově Borová zatančí děti a mládež z tanečního Kroužku ZUŠ Revnice, Srdečně zveme!

Úvodní fotografie článku

koně z farmy Trnová v Borové

V pátek 5.5. nám přálo počasí, a tak nás mohli navštívit dva koníci z jezdeckého areálu v Trnové, poník Pralinka a její větší kamarád Dany. Klientům, kteří si je mohli nakrmit a pohladit, udělali velkou radost.

Úvodní fotografie článku

koncert dudácké kapely

Srdečně všechny zveme na koncert dudácké kapely, který se uskuteční 18.5. ve 14:30 v kavárně nebo v parku Domova Borová - podle toho, jaké nám vyjde počasí.

Úvodní fotografie článku

Pálení čarodějnic - opékání buřtů

Rok se s rokem sešel a opět plánujeme upálit čarodějnici, abychom dle tradice zahnali zlé a nečisté síly. Při té přiležitosti si také opečeme buřty a posedíme při vhodném počasí venku na zahradě, v případě deště v naší nově zrekonstruované kavárně. Pro zpříjemnění celého odpoledne nám bude hrát na kytaru a zpívat Aleš, který nás pravidelně navštěvuje.

Úvodní fotografie článku

koncert Mníšeckého chrámového sboru

Úvodní fotografie článku

koncert rodiny Šíchových

Trio rodiny Šíchových-Stakhov (Josefína a Nora Stakhov: housle a klavír           Alice Šíchová: viola a klavír) vás srdečně zve na koncert,      který se bude konat   v pátek 30.12. ve 14:30        v atriu před kavárnou zazní např. Handelova Vodní hudba, Bachovo preludium G-dur, Beethovenova „Eliška“, Čajkovského tanec cukrové víly z Louskáčka a vánoční koledy k poslechu i ke zpěvu Přijďte, těšíme se na vás!

Úvodní fotografie článku

zábavná kouzelnická show

Srdečně všechny zveme v sobotu 31.12. od 14 hod do naší kavárny na zábavnou show kouzelníka a iluzionisty Ondřeje Soukupa.

Úvodní fotografie článku

dětské vánoční představení

Srdečně všechny zveme na dětský vánoční muzikál, který můžete shlédnout 21.12. v 15 hodin v atriu před kavárnou.

Úvodní fotografie článku

Přednáška o Irsku

Ve čtvrtek 3. listopadu  od 15 hodin u nás v kinosále proběhne cestovatelská přednáška o Irsku cestovatelů Jirky a Dáši, kteří už u nás byli s povídáním a promítáním o Albánii. Srdečně zveme!

Úvodní fotografie článku

Koncert souboru TrioArtoNuovo

Srdečně vás zveme na koncert TrioArtoNuovo, který se bude konat ve čtvrtek 29.9. od 14 hod na terase Domova Borová (při špatném počasí uvnitř) Magdaléna Friedel Malá, soprán Anna Paulová, klarinet Tomáš Hojdysz, klavír Nově vznikající soubor TrioArtoNuovo sopranistky Magdalény Friedel Malé, klarinetistky Anny Paulové a klavíristy Tomáše Hojdysze je unikátní spojení sopránu a klavíru se světem klarinetu. Pro toto obsazení vznikla řada skladeb světoznámých mistrů W. A. Mozarta, F. Schuberta, L. Spohra. Posluchači se mohou těšit také na řadu soudobých kompozic a netradičních aranžmá. Trio navázalo širokou spolupráci i se současnými skladateli mladé generace, jako je například Soňa Vetchá nebo Matouš Hejl, kteří přímo pro ně komponují nové skladby.

Úvodní fotografie článku

Ježek bez jablíčka

Srdečně vás zveme na program Ekocentra Nyctalus o ježcích. Můžete se  seznámit se základní biologií a ochranou ježků. Prezentace živého ježečka s možností kontaktu, zodpovídání dotazů. Program se uskuteční ve čtvrtek 8.9. od 14 hod v atriu Domova Borová.

Úvodní fotografie článku

koncert kapely Blek Flek

Úvodní fotografie článku

koncert tria Šíchových-Stakhov 21.7.

Trio rodiny Šíchových-Stakhov (Josefína a Nora Stakhov: housle a klavír           Alice Šíchová: viola a klavír) vás srdečně zve na koncert,      který se bude konat   ve čtvrtek 21. 7. ve 14:30 zazní např. Mozartova Sonata C-dur, Bachova Sarabande, Reidingův koncert pro housle, ale také několik nových písniček od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Na závěr si společně zazpíváme  Okolo Hradce

Úvodní fotografie článku

Máme nové stroje na cvičení

V zadní části areálu jsou pro naše klienty nově umístěny cvičební stroje: rotoped pro zábavné a efektivní procvičování lýtkových a stehenních svalů, zvyšování pohyblivosti dolních končetin a kloubů; efektivní kardiovaskulární cvičení šlapadlo pro posilování lýtkových a stehenních svalů, rehabilitace dolních končetin, regenerace oslabených svalů a pohyblivosti kloubů; zlepšení krevního oběhu a koordinace nohou     stroj pro procvičování a protahování ztuhlých svalů ramen a zad stroj pro posilování, rozvoj a zlepšování svalů ramen; zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí stroj pro posilování svalů horních končetin a zlepšování ohebnosti a pohyblivosti ramenních kloubů; vhodné pro rehabilitaci hybnosti ramen Bližší informace ke správnému používání cvičebních pomůcek vám rád poskytne náš rehabilitační pracovník, pan Tomáš Barbora.